22
lut

Wolontariat

Bezinteresowna pomoc innym to nie tylko wspaniały sposób na spędzenie wolnego czasu czy bycie użytecznym. Pomoc innym to przede wszystkim wyjście naprzeciw drugiemu człowiekowi to wspaniałe doświadczenie obdarowywania i bycia obdarowanym.

Pragniemy zachęcić wszystkich przyjaciół naszej szkoły do przyłączania się i wspierania akcji charytatywnych odbywających się na terenie naszej szkoły. Członkowie Samorządu Uczniowskiego już od października ruszyli z akcjami wpierającymi chorych i potrzebujących takimi jak sprzedaż kalendarzyków dla fundacji: „ Pomóż i ty” na rzecz osób chorych i niewidomych, akcja „Podziel się zakrętką” oraz sprzedaż kartek bożonarodzeniowych wspierających stowarzyszenie Sursum Corda.

W ramach wolontariatu zachęcamy do kupna świątecznych kartek ręcznie wykonanych przez naszych uczniów oraz sprzedaż domowych wypieków (co miesiąc klasy przygotowują kiermasz z domowymi wypiekami). Zebrane fundusze przekazujemy bezpośrednio fundacji charytatywnej i zostają one przekazane Andgelice Rapacz, uczęszczającej do grupy 5-latków w oddziale przedszkolnym przy naszej szkole. Wciąż potrzebuje kosztownej rehabilitacji i oraz drogiego sprzętu ortopedycznego.

.