21
Maj

Święto Patrona

22 maja obchodziliśmy Święto Patrona Naszej Szkoły, która nosi imię Ojca Piotra Palucha. W tym roku święto było szczególne, gdyż przypada 100-rocznica urodzin naszego Patrona oraz 10-lecie nadania szkole Jego imienia. Cała społeczność szkolna wraz z zaproszonymi gośćmi dzień ten rozpoczęła mszą świętą w kościele parafialnym którą celebrował Ojciec Jerzy Stopa. Po mszy zgromadziliśmy się przy grobie Ojca Piotra, gdzie został poświęcony nowy nagrobek Patrona, przy wspólnej modlitwie złożyliśmy kwiaty i zapaliliśmy znicze. Dalsza część uroczystości odbyła się w szkole. Podczas uroczystej akademii, którą przygotowali harcerze przywołaliśmy wspomnienia z dnia nadania imienia, przypomnieliśmy sobie życie oraz działalność naszego Patrona w Parafii. Na koniec obejrzeliśmy pełen humoru spektakl pt. „Leśne Opowieści”. W tym miejscu chcemy podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tej wzniosłej uroczystości oraz gościom Wójtowi Gminy Tokarnia Władysławowi Piaściakowi, Sekretarzowi Gminy Marianowi Cieślikowi, Fundatorowi nagrobka Patrona Panu Marianowi Zającowi oraz Ojcu Proboszczowi za zaszczycenie nas swoją obecnością w tym ważnym dla naszej szkoły dniu.

 

IMG_1247

IMG_1263

IMG_1295