W galerii „Bakałarz” działającej od lat w czytelni Biblioteki Pedagogicznej w Myślenicach otwarto w piątek wystawę rzeźb Andrzeja Słoniny, rzeźbiarza z Bogdanówki (gmina Tokarnia) oraz rzeźb jego małych uczniów  klasa piąta ze szkoły podstawowej w Skomielnej Czarnej,  uczęszczających na zajęcia do prowadzonej przez Słoninę filii GOKiS .

Piękne, drewniane anioły, koniki, ptaszki wykonane w drewnie lipowym przez przyszłych rzeźbiarzy korespondują z dziełami mistrza Słoniny.

Podczas wernisażu obecni byli pracownicy biblioteki z jej dyrektorką Krystyną Łętochą na czele, wójt gminy Tokarnia Władysław Piaściak oraz dyrektorki szkół podstawowych z Bogdanówki i Skomielnej Czarnej, z których to placówek wywodzą się uczniowie Słoniny. Swoje prace na wystawie, którą oglądać można obecnie w murach biblioteki prezentują: Szymon Bierówka, Rafał Drobny, Sebastian Gawlak, Sylwester Jabcoń, Mikołaj Jamrozik, Adam Paryła, Jaśmina Potoniec, Patryk Słonina, Bartłomiej Wiśniewski, Bartłomiej Zadora i Przemysław Żądło. Wernisażowi towarzyszył pokaz multimedialny prezentujący Ekomuzeum w Bogdanówce (stuletnia stodoła Andrzeja Słoniny).