Archiwa z styczeń, 2019

30
sty

Podaruj 1% Angelice

30
sty

Dzień Babci i Dziadka

Dzień Babci i Dziadka to najpiękniejsze dni w roku. W tych dniach babcie i dziadkowie obdarzani są szczególnymi dowodami miłości. Dnia 22 stycznia 2019r. O godzinie 10.00 w Szkole Podstawowej im. Ojca Piotra Palucha w Skomielnej Czarnej odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Zaproszeni dziadkowie licznie przybyli, aby podziwiać występy swoich wnucząt. Dla kochanych gości rodzice przygotowali poczęstunek w postaci ciasta, kawy i herbaty, a dzieci program artystyczny i wspólne kolędowanie.

Więcej...
17
sty

Udane ferie zimowe

Postarajcie się aby ten czas nie był poświęcony biernemu przesiadywaniu w domu, co najgorsze przed komputerem czy telewizorem.  Jak najwięcej czasu spędzajcie na świeżym powietrzu, na zabawach z kolegami, odwiedzajcie znajomych, wyciągnijcie rodziców na spacer,  a poza tym czytajcie ciekawe książki, grajcie w gry planszowe, na pewno macie wiele bardzo fajnych pomysłów.

Więcej...
10
sty

Rodzinne kolędowanie

Podtrzymując tradycję świąteczno-noworoczną z ostatnich kilku lat zaprosiliśmy  społeczność Skomielnej Czarnej w Święto Trzech Króli na wspólne kolędowanie. Aby przenieść nas w uroczysty bożonarodzeniowy nastrój uczniowie klasy pierwszej i drugiej  odegrali jasełka czyli historię Narodzenia Pana Jezusa,  choć   jest doskonale wszystkim znana, to na nowo poruszyła widownię. Nie zabrakło tradycyjnych kolędniczych życzeń góralskich dla wszystkich zebranych gości. Dodatkowo uczniowie klas piątych pokazali swoje umiejętności instrumentalno-wokalne, śpiewając kolędy przy akompaniamencie, akordeonu, skrzypiec i fletu.  Bardzo dziękujemy za  przybycie wszystkim

Więcej...
02
sty

Spotkanie jasełkowe

Coroczną tradycją naszej szkoły w ostatni szkolny dzień przed Świętami Bożego Narodzenia są klasowe spotkania opłatkowe z wychowawcami oraz wspólne świętowanie uczniów,  nauczycieli pracowników,  rodziców  i zaproszonych gości. Tradycją są również co rok przygotowywane przez młodszych uczniów  przedstawienia jasełkowe, które  w tym roku przedstawili uczniowie klas pierwszych i drugich pod opieką Pań Haliny Spórny i Urszuli Rak. 

Więcej...