Archiwa z kwiecień, 2018

„Nie oczekuj, że Twoje dziecko będzie takim, jakim Ty chcesz żeby było. Pomóż Mu stać się Sobą, a nie Tobą.” Janusz Korczak „Umiejętności rodzicielskie gwarantem prawidłowych relacji w Rodzinie, bez złości, agresji , przemocy” to temat poruszony przez Panią psycholog Ewę Nowacką podczas spotkania z Rodzicami 26.04.2018 r.  Pani psycholog podczas wykładu przybliżyła Rodzicom bardzo ważne tematy wychowawcze. 

Więcej...
27
kw.

XV GMINNY TURNIEJ WIEDZY POŻARNICZEJ

Szkoła Podstawowa im. Ojca Piotra Palucha w Skomielnej Czarnej, Filia GOKiS w Skomielnej Czarnej oraz Zarząd Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Tokarni  zapraszają do udziału w XV Gminnego Turnieju Wiedzy Pożarniczej.  Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres szkoły do 10 maja 2018 r.   Do pobrania załączniki: KARTA ZGŁOSZENIA  regulamin GMINNEGO TURNIEJU WIEDZY POŻARNICZEJ materiały do konkursu (1) KONKURS PLASTYCZNY 2018

Więcej...

Przemoc psychiczna i  fizyczna, agresja rówieśnicza, przestępczość internetowa i odpowiedzialność karna to tematyka spotkania uczniów klas V- VII z dzielnicowym  mł. asp. Tomaszem Wajdą, które odbyło się w naszej szkole 23.04.2018 r.  Celem wizyty było przeprowadzenie rozmowy z uczniami na temat rodzajów przemocy i agresji występujących w środowisku szkolnym. Uczniowie dowiedzieli się, czym są przemoc i agresja oraz jakie zachowania świadczą, iż jesteśmy ich świadkami.

Więcej...
24
kw.

Dzień Ziemi

PAMIĘTAJ!!! „Przyroda nie zna nagrody ni kary, zna tylko konsekwencje…” R. Ingersoll DZIEŃ ZIEMI obchodzony 22 kwietnia to czas, kiedy ludzie na całym świecie łączą siły, aby uświadomić wszystkim, że wspaniałe dary przyrody trzeba wykorzystywać mądrze – tak, aby starczyło ich dla przyszłych pokoleń. Musimy być przyjaciółmi przyrody – ekologami i dbać o środowisko.

Więcej...
23
kw.

Wizyta w Bibliotece Samorządowej w Tokarni

W ramach upowszechniania czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży oraz rozwijanie ich kompetencji czytelniczych 28 marca br. uczniowie klasy V udali się z wizytą do Biblioteki Samorządowej w Tokarni. Pani bibliotekarka Józefa Parszywka omówiła zasady korzystania z biblioteki – sposób zapisu czytelnika i wypożyczania książek. Przedstawiła księgozbiór biblioteczny, oprowadziła uczniów po jego działach, zaprezentowała nowości, poleciła książki do czytania.

Więcej...
22
kw.

Zaproszenie

Zaproszenie na rozstrzygnięcie III GMINNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO pod hasłem: ,,Wiosna, ach to Ty…’’. Szkoła Podstawowa im. Ojca Piotra Palucha w Skomielnej Czarnej serdecznie zaprasza wszystkich uczestników III Gminnego Konkursu Plastycznego dla dzieci przedszkolnych pod hasłem ,,Wiosna, ach to Ty…’’ wraz z opiekunami i rodzicami na podsumowanie konkursu, które odbędzie się dnia 26 kwietnia 2018 r. , o godzinie 12:00 w budynku Szkoły Podstawowej im. Ojca Piotra Palucha w Skomielnej Czarnej. 

Więcej...