Archiwa z listopad, 2017

28
lis

Dzień Pluszowego Misia

25 listopada to dzień, w którym wszystkie pluszowe misie na całym świecie obchodzą swoje święto, dlatego nie mogło ich zabraknąć w naszej szkole. 27 listopada wszyscy z wielkim zapałem przystąpiliśmy do  obchodzenia tego sympatycznego dnia. Do naszej szkoły przybyło wiele różnych misiów, zarówno dużych, jak i małych. Można je było spotkać w całej szkole, w klasach, na korytarzach, w bibliotece szkolnej oraz w  salach przedszkolnych.

Więcej...
15
lis

Konkurs piłki siatkowej

GMINNY KONKURS PIŁKI SIATKOWEJ DZIEWCZĄT i CHŁOPCÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH! Dużo emocji, dużo radości, pisków i świetnej zabawy fair play! W takiej atmosferze rozegrał się gminny konkurs piłki siatkowej dziewcząt szkół podstawowych w Gminie Tokarnia. Dziękujemy wszystkim drużynom oraz ich opiekunom za udział oraz gratulujemy zdobytych miejsc!

Więcej...

WEŹ UDZIAŁ W KONKURSIE „Ubierzmy choinkę dla Jana Pawła II”. NIECH TWOJA PRACA UDEKORUJE CHOINKĘ W SANKTUARIUM      IM. JANA PAWŁA II W KRAKOWIE! Termin złożenia w szkole prac do 5 grudnia 2017r. do biblioteki szkolnej. Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie zaprasza dzieci przedszkolne oraz uczniów z klas I-III oraz IV-VII szkoły podstawowej do udziału w konkursie plastycznym zatytułowanym „Ubierzmy choinkę dla Jana Pawła II”.

Więcej...
13
lis

99 Rocznica Odzyskania Niepodległości

TAKIE BĘDĄ RZECZYPOSPOLITE, JAKIE ICH… Rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości, a wraz z nią uroczyste świętowanie tego doniosłego wydarzenia, na stałe wpisała się w kalendarz szkolnych imprez. Minęło właśnie 99 lat od odzyskania przez Polskę  niepodległości w 1918 roku. Uczniowie klasy szóstej i siódmej naszej szkoły pod kierunkiem nauczycieli przygotowali z tej okazji montaż słowno-muzyczny upamiętniający dążenia kilku pokoleń Polaków do wolności i niezależności od państw ościennych.  W programie artystycznym prowadzonym przez parę narratorów (uczniów klasy siódmej) Nikolę Worwę i Jakuba Mizerę   [ Read More ]

Więcej...
09
lis

NAELEKTRYZOWANI

8 listopada naszą szkołę  odwiedzili pasjonaci chemii i fizyki, którzy pokazali nam różne eksperymenty i doświadczenia. W programie uczniowie zobaczyli niezwykłe eksperymenty chemiczne, wszystko przedstawione z dużą dawką humoru, małą dawka strachu i wielką dawką radości! Taka nauka przez zabawę bardzo się nam wszystkim podobała . Uczniowie mogli nie tylko zobaczyć eksperymenty, ale również wziąć udział w niektórych z nich. Celem spektaklu poza elementem rozrywkowym było przekazanie wiedzy z zakresu chemii i fizyki w sposób ciekawy i widowiskowy.

Więcej...
04
lis

Projekt Laboratorium Sukcesu

W związku z udziałem naszej szkoły w Unijnym Programie „Laboratorium sukcesu” w ramach , którego uczniowie naszej szkoły uczestniczą w zajęciach dodatkowych z matematyki, przyrody i informatyki, zapraszamy do oglądania relacji z tych zajęć oraz wycieczek organizowanych w ramach projektu na stronie internetowej: www.laboratoriumsukcesu.szkolna.net

Więcej...
04
lis

Przyroda – a to ciekawe!

Wycieczka   do Ogrodu Doświadczeń   im. Stanisława Lema w Krakowie.  Uczniowie klas IV-VI Szkoły Podstawowej  im. Ojca Piotra Palucha  w Skomielnej Czarnej uczestniczą w projekcie  „Laboratorium sukcesu – cyklu zajęć dydaktyczno-wyrównawczych i rozwijających dla uczniów szkół podstawowych” współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. W ramach zajęć Uniwersytetu Młodego Przyrodnika została 7 października zorganizowana wycieczka do  Ogrodu Doświadczeń  im. Stanisława Lema w Krakowie.

Więcej...