Archiwa z maj, 2017

W Gminie Tokarnia odbył się już po raz czternasty Gminny Turniej Wiedzy Pożarniczej zorganizowany przez Szkołę Podstawową im. Ojca Piotra Palucha  w Skomielnej Czarnej, Zarząd Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Tokarni oraz Filię GOKiS w Skomielnej Czarnej. Celem turnieju była popularyzacja wśród dzieci i młodzieży wiedzy o pracy strażaków, poznanie historii pożarnictwa, podkreślenie ważnej roli ochotniczych straży pożarnych w środowisku, w którym działają oraz zachęcenie do rozwijania sprawności fizycznej.

Więcej...
19
maj

Święto Patrona Szkoły

W poniedziałek 22 maja obchodziliśmy Święto Patrona Szkoły,w którym brała udział cała społeczność szkolna, Rodzice i zaproszeni Goście. Świętowanie rozpoczęliśmy uroczystą Mszą Świętą w kościele parafialnym z błogosławieństwem Dzieci, następnie odwiedziliśmy grób naszego Patrona na miejscowym cmentarzu. W szkole odbyła się uroczysta akademia, uczniowie klas V i VI pod opieką Pana Ryszarda Jankosia przywołując wspomnieniami Postać Ojca Piotra Palucha przybliżyli nam Jego działalność i życie w Skomielnej Czarnej. Uczniowie recytowali piękne wiersze Księdza Jana Twardowskiego śpiewali wzruszające piosenki i oddali hołd  [ Read More ]

Więcej...
02
maj

Bieg Konstytucji 3 Maja

Uchwalona 3 maja 1791 roku konstytucja była pierwszą w Polsce i drugą na świecie ustawą zasadniczą. Aby upamiętnić 226 rocznicę tego wielkiego wydarzenia, po raz kolejny zorganizowaliśmy w naszej szkole Bieg Konstytucji 3 Maja. Nieprzypadkowo dystans tegorocznego biegania wynosił  1791 m. Wzięli  w nim udział uczniowie nauczyciele, a także goście ze Szkoły Podstawowej w Bogdanówce oraz dzieci z OREW ze Skomielnej Czarnej, którym z tego miejsca serdecznie dziękujemy za aktywny udział i wspólne świętowanie.

Więcej...