Archiwa z październik, 2016

31
paź

Fizykę można polubić

Kolejny raz gościliśmy w naszej szkole mgr inż. fizyka Pana Jana Knapika z pokazem bardzo interesującej lekcji fizyki z cyklu zajęć „Fizykę można polubić”. Tym razem przybliżył nam pojęcia energii w naszym życiu. Uświadomił naszym uczniom  co to jest grawitacja, jak działa magnez i pokazał sposoby wytwarzania energii elektrycznej, poparł tę trudną do zrozumienia i często dla dzieci abstrakcyjną wiedzę bardzo ciekawymi i prostymi doświadczeniami fizycznymi.

Więcej...
25
paź

„Moje serce jest”

W dniu 14 października w GOKiS w Łętowni nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu i uroczyste wręczenie nagród dla laureatów ogólnopolskiego konkursu plastycznego zorganizowanego przez  Stowarzyszenie Lux Cordisa.s.b.l. W konkursie wzięło udział 140 uczestników, w tym również uczniów naszej szkoły i oddziału przedszkolnego. Celem tegorocznego konkursu było uświadamianie i propagowanie w społeczeństwie wiedzy na temat Światowego Dnia Serca – przyświecało mu hasło „Moje serce jest”. Cieszy nas niezmiernie fakt, iż uczennica klasy IIIB – Paulinka Mąka  zajęła I miejsce (w swojej kategorii wiekowej).

Więcej...
24
paź

Międzynarodowe Święto Roweru

24 PAŹDZIERNIKA MIĘDZYNARODOWE ŚWIĘTO ROWERU MIĘDZYNARODOWE ŚWIĘTO UCIEKAJĄCYCH NA ROWERZE W tym dniu na szkolnym holu zostały rozstawione stacjonarne rowery i wszyscy mogli świętować, próbowaliśmy swoich sił i dobrze się przy tym bawiliśmy. 

Więcej...

Z  okazji Dnia Papieskiego klasa 5 wraz z opiekunką Panią Bogusławą Słoniną przygotowali ciepłe wzbudzające zadumę i refleksję przedstawienie upamiętniające  rocznicę pontyfikatu Jana Pawła II. Przybliżyli nam postać Ojca Świętego, życie Papieża oraz wartości, które krzewił. Wskazali  jaką receptę na świętość miał Ojciec Święty. Oto ona 1.ŻYCIE W BLASKU BOGA: WIERZYĆ BOGU, UFAĆ, KOCHAĆ BOGA I LUDZI,  BYĆ WIERNYM W  PRZYJAŹNI.

Więcej...
16
paź

Dzień Edukacji Narodowej

14 października obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej, czyli święto wszystkich nauczycieli oraz  pracowników oświaty. W związku z tym w naszej szkole, odbyła się uroczysta akademia na której zebrali się  wszyscy nauczyciele i pracownicy szkoły, a także gościliśmy emerytowane nauczycielki . W podzięce za codzienny trud pedagogów Samorząd Uczniowski pod opieką pani  Kingi Romaniak-Capek przygotował zabawny występ,  w krzywym zwierciadle ukazali zmagania pedagogów z trudem  przekazania uczniom wiedzy i radzenia sobie z niesfornym zachowaniem podopiecznych, wszystkie scenki dopełniał  świetnie dobrany podkład muzyczny.

Więcej...

Jedną z najpiękniejszych uroczystości odbywających się w naszej szkole jest przyjęcie najmłodszych w poczet uczniów szkoły. Dnia 10 października 14 dzieci klasy pierwszej zostało pasowanych przez Panią Dyrektor Ewę Lis na uczniów Szkoły Podstawowej w Skomielnej Czarnej.

Więcej...