Archiwa z kwiecień, 2016

25
kw.

22 kwietnia Dzień Ziemi

„Jedna jest Ziemia jak jedno jest słońce (…) W sercach pragnienia żyją gorące, by człowiek nie nadużywał swej mocy Aby ten pejzaż Ziemi odwiecznej zdobiony polem, morzem, lasami, poczuł się już na zawsze bezpieczny                                                                  pragniemy przecież tego my sami.” Marek Grechuta

Więcej...
25
kw.

WYCIECZKA SZKOLNA ZŁOTY STOK – WROCŁAW

7-8. kwietnia, 2016 roku Tak! Wreszcie nadszedł tak długo oczekiwany dzień! Dzień 7 kwietnia 2016r. W tym oto terminie wyruszyliśmy na dwu dniową wycieczkę szkolną do Złotego Stoku oraz Wrocławia. Klasy IV-VI odliczały tygodnie i dni, aby wyruszyć na podbój zachodniej części naszego kraju, Dolnego Śląska.

Więcej...
16
kw.

Rodzinny konkurs

W  związku z akcją „Szkoła promująca zdrowie” w której bierze udział nasza szkoła, zapraszamy do udziału w rodzinnym konkursie plastycznym. Przedmiotem konkursu jest plakat (klasy 0-III) , ulotka (klasy IV-VI) zachęcające do wspólnej zabawy podczas tegorocznego Pikniku Rodzinnego pt. „Razem dla zdrowia”, który odbędzie się 05.06.2016. o godzinie 14.00. REGULAMIN RODZINNEGO KONKURSU na plakat i ulotkę

Więcej...
14
kw.

Fizyka dla najmłodszych

Czy Newton, Pascal, Archimedes mieli rację?W środę 13 kwietnia w szkole podczas lekcji doświadczeń, którą przeprowadził inżynier fizyki Pan mgr Jan Knapik, badaliśmy podstawowe prawa fizyki. Mogliśmy obserwować „magiczne” właściwości wody, sprawdzaliśmy jak można zobaczyć, zważyć lub złapać powietrze. Bardzo podobały nam się te doświadczenia, dowiedzieliśmy się jak powstaje wybuch wulkanu, co to jest trójkąt bermudzki, sprawdziliśmy jak z piłeczki pingpongowej zrobić korek do butelki, oprócz tego poprzez poznanie właściwości gazów zważyliśmy powietrze, robiliśmy kontrolowany wybuch, zapałczaną rakietę, tańczące baloniki.

Więcej...
11
kw.

Światowy Dzień Zdrowia

W  tym roku  obchodzimy Światowy Dzień Zdrowia, który przypada 7 kwietnia pod hasłem „Pokonaj cukrzyce”.  Światowa Organizacja Zdrowia (WHO)  pragnie w ten sposób zwiększenia wiedzy o rosnącym rozpowszechnieniu cukrzycy, ogromnym obciążeniu tą chorobą i jej poważnych następstwach. W związku z czym w naszej szkole odbyła się prelekcja poprowadzona przez panią Kingę Romaniak-Capek  dla uczniów klas IV-VI  na temat tej poważnej choroby.

Więcej...