Archiwa z październik, 2014

30
paź

ŚLUBUJEMY…

29 października 2014 r. był wyjątkowym dniem dla Pierwszaków, którzy złożyli ślubowanie i zostali przyjęci do grona uczniów Szkoły Podstawowej im. Ojca Piotra Palucha w Skomielnej Czarnej Kilka tygodni wcześniej rozpoczęły się przygotowania. Pierwszacy poznawali szkołę, kolegów, zaznajamiali się ze swoimi prawami i obowiązkami, wdrażali się do wspólnego życia w społeczności szkolnej. Pomagali im w tym starsi koledzy, wychowawczynie, pracownicy szkoły i oczywiście rodzice.  Wreszcie 29 października nadeszła upragniona, długo oczekiwana chwila.

Więcej...
16
paź

Dziękujemy… za wszystko!

15 października był w naszej szkole dniem bardzo uroczystym, obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. NAUCZYCIELOM, PRACOWNIKOM SZKOŁY I EMERYTOM, obecnym na akademii, uczniowie z naszej szkoły złożyli serdeczne życzenia:  zadowolenia z własnej pracy, uznania, należnego szacunku, wdzięczności uczniów oraz optymizmu. Samorząd Szkolny pod opieką Pań Aleksandry Pandyry i Magdaleny Spytkowskiej przygotował humorystyczną część artystyczną podczas której dowcipnie  radzili  jak pracować z uczniami aby osiągnąć sukces oraz  przedstawili najnowsze trendy mody nauczycielskiej. Dyrektor szkoły, Ewa Lis podziękowała wszystkim nauczycielom i pracownikom  za  [ Read More ]

Więcej...

Beskidzki Rajd Szlakami Walk o Niepodległość 1939 – 1955 r.  – to impreza plenerowa o charakterze historycznym i patriotycznym Program obejmował zajęcia w terenie na Szlakach Walk o Niepodległość, a więc poznawanie miejsc historii naszego regionu. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie zainteresowani historią II wojny światowej oraz lubiący piesze wędrówki z klasy V i VI pod opieką  mgr Ryszarda Kumali. Nasi uczniowie stanowią najmłodszą grupę uczestników rajdu jako jedyna z dwóch reprezentacji szkół podstawowych z trenu Gminy Tokarnia i Lubień.

Więcej...
03
paź

Nasza szkoła po remoncie

W czasie wakacji, kiedy  uczniowie odpoczywali  w naszej szkole odbył się remont korytarzy i sal lekcyjnych. Wróciliśmy we wrześniu do pięknie odnowionego holu, bajkowo wymalowanych ścian na górnym korytarzu  i odświeżonych sal lekcyjnych.  Cieszymy się, bo dzięki temu nasza szkoła jest bezpieczna, czysta  i kolorowa, a nauka i uczenie w niej jest przyjemnością. Potrzeba zadbanego i bezpiecznego budynku szkoły znajduje uznanie i akceptację rodziców i gości,  a przebywanie w niej daje radość i zadowolenie uczniom i pracownikom . Z  tego  [ Read More ]

Więcej...
03
paź

Biegi przełajowe

W słoneczne przedpołudnie, 25 września 2014r. w Myślenicach na Zarabiu odbyły się Powiatowe Biegi Przełajowe. Naszą Szkołę reprezentowały uczennice klasy 5 – Natalia Misiura i Martyna Mielec, klasy 6 – Wiktoria Wojtasik i Zuzanna Mąka oraz uczeń klasy 5 – Wiktor Kluska. Natalia Misiura zajęła DRUGIE – srebrny medal, a Martyna Mielec PIĄTE miejsce w kategorii dziewcząt klas piątych i będą reprezentowały NASZĄ SZKOŁĘ w Wojewódzkich Biegach Przełajowych 8.10.2014r. w Nowym Targu.

Więcej...