Archiwa z maj, 2014

23
maj

Święto Szkoły

22  maja jak co roku obchodziliśmy Święto Patrona Naszej Szkoły, która nosi imię Ojca Piotra Palucha.  Cała społeczność szkolna wraz z zaproszonymi gośćmi dzień ten rozpoczęła mszą świętą w kościele parafialnym którą celebrował Ojciec Jerzy Stopa. Po mszy zgromadziliśmy się przy grobie Ojca Piotra, gdzie  przy wspólnej modlitwie złożyliśmy kwiaty i zapaliliśmy znicze. Dalsza część uroczystości odbyła się w szkole. Uroczystą akademię przygotowali uczniowie klasy czwartej pod opieką Pani Bogusławy Słoniny. Pokazali przepiękne i wzruszające przedstawienie pt” Operacja Radosć”.

Więcej...
23
maj

XI Gminny Turniej Wiedzy Pożarniczej

  „…czy to powódź, czy to pożar, strażak zawsze rękę poda…” W Gminie Tokarnia odbył się już po raz jedenasty Gminny Turniej Wiedzy Pożarniczej zorganizowanym przez Szkołę Podstawową im. Ojca Piotra Palucha  w Skomielnej Czarnej, – Filię GOKiS w Skomielnej Czarnej oraz Zarząd Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Tokarni.

Więcej...
19
maj

Ogłoszenie

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Skomielnej Czarnej informuje, że 20 maja  o godz.12 00 do ok. 12.45 w szkole odbędzie się spotkanie informacyjne dotyczące naboru do Szkoły  Muzycznej I stopnia w Czasławiu ( filia w Krzczonowie ).  Szkoła ogłasza zapisy osób w wieku od 6 -16 lat na rok szkolny 2014/2015. Specjalności kształcenia: fortepian, gitara, wiolonczela, skrzypce, akordeon, perkusja, flet, klarnet, saksofon, trąbka, kontrabas. Zapisy trwają do dnia 31 maja 2014 r. Wszelkich informacji udziela sekretariat Gimnazjum w Krzczonowie pod nr  [ Read More ]

Więcej...
09
maj

Warsztaty aktorskie

6 maja odbyły się w naszej szkole warsztaty teatralne pt.”Choreografia i reżyseria” prowadzone przez aktora teatru Bagatela w Krakowie pana Jana Dziedzica. Spotkanie z tym aktorem odbyło się już poraz trzeci i jak zwykle cieszyło się ogromnym zainteresowaniem wśród uczniów naszej szkoły. Pan Dziedzic w bardzo zabawny sposób potrafi przedstawić warsztat pracy aktora, reżysera, choreografa angażując w swój spektakl dzieci, które uczestnicząc w spotkaniu tworzą scenki i przedstawienia, stają się prawdziwymi aktorami.

Więcej...