23
Lis

Osiągnięcia

Osiągnięcia 2018/2019

  • Tematyczny Konkurs Biblijny „Z Dobrą Nowiną przez życie” Ewangelia św. Mateusza.- laureatem konkursu KO w Krakowie-1ucz.,
  • Małopolski Konkurs Matematyczny organizowany przez KO w Krakowie – etap rejonowy 2 ucz,
  • Krakowska Matematyka- Oddział Krakowski Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki –etap wojewódzki, – 1ucz.,
  • Powiatowe Igrzyska Dziewcząt w Tenisie Stołowym- 2m drużyna,
  • ½ Finału Wojewódzkich Zawodów w Tenisie Stołowym Dziewcząt 2ucz.,
  • Gminny Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt i Chłopców -2, 3m.,
  • Ogólnopolski konkurs plastyczny Ubierzmy choinkę dla Jana Pawła II, organizowany przez Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie
  • Gminny Konkurs Szopek Bożonarodzeniowych, organizatorzy GOKiS Tokarnia – 1,3m.,
  • Wojewódzki Konkurs Ekologiczny ”Na ratunek Ziemi” edycja XIX Tajemnice ziół” –  wyróżnienie 1ucz.,
  • Powiatowe Zawody Pierwszej Pomocy- 6m drużyna 3 os.
  • Gminne Biegi Przełajowe- indywidualne 2,3,5,6 m,
  • XVI Gminny Turniej Wiedzy Pożarniczej- 1m,
  • Gminny Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej- wyróżnienie 1ucz.
  • Powiatowy konkurs Ekowynalazek-2m i wyróżnienie,
  • Gminny Konkurs Plastyczny „Kiedy Wiosna przyjdzie do nas”-1m,
  • Gminny Konkurs Plastyczny „Kiedy Wiosna przyjdzie do nas”-1m,
  • Gminny Konkurs Plastyczny „Praca strażaka”-1m.

 

Osiągnięcia uczniów w roku szkolnym 2017/2018

 

  • Małopolski Konkurs Matematyczny organizowany przez KO –etap rejonowy 2 uczniów,
  • Ogólnopolski Turniej BRD, etap powiatowy 3m.
  • Ogólnopolski Konkurs Bezpieczeństwo w Internecie Ośrodek Leczenia Uzależnień  i KWP w Krakowie – 3ucz. etap wojewódzki,
  • XV Gminny Turniej Pożarniczy 1m. .
  • Na ratunek Ziemi – Owady- wojewódzki 1ucz.
  • Powiatowe Zawody Pierwszej Pomocy- 5m.
  • Powiatowe Biegi Przełajowe 1m.
  • Wojewódzkie Biegi Przełajowe 8m.
  • Mistrzostwa Małopolski w LA-5m.
  • Ogólnopolskie Biegi Przełajowe ”GAND PRIX KRAKOWA”3,4.6.6.7m.
  • Powiatowy Turniej Piłki Recznej-3m.
  • Powiatowy Turniej Piłki Siatkowej Chłopców – 1m.
  • Gminny Pieg Konstytucyjny 1m.
  • Gminny Turniej Piłki Nożnej Chłopców3m.
  • Gminny Konkurs Mistrz Matematyki, 3m.
  • Gminna Olimpiada Sportowa 3m.
  • Gminny Turniej Piłki Ręcznej 1m.
  • Powiatowy Konkurs KRUS „Bezpiecznie na wsi mamy- upadkom zapobiegamy”1m.
  • Gminny konkurs plastyczny ”Straż Pożarna w akcji”-1m.
  • Gminny konkurs plastyczny ”Wiosna ach to Ty”2m.
  • Ogólnopolski Konkurs „Moja ulubiona książka”- udział
  • Gminny Turniej Tenisa Stołowego etap gminny –2,3,5 m.
  • Gminny Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt – 2m.
  • Moim bohaterem jest… Konkurs plastyczny, organizowany przez Stowarzyszenie LUX CORDIS- 3m.,
  • Ogólnopolski konkurs plastyczny Ubierzmy choinkę dla Jana Pawła II, organizowany przez Instytut Dialogu Międzykulturowego Jana Pawła II  w Krakowie-2 wyróżnienia
  • XVII Konkurs Szopek Tradycyjnych i Krakowskich, organizatorzy Parafia Rzymskokatolicka św. Michała Archanioła w Sieprawiu; Duszpasterstwo Dzieci i Młodzieży Dekanatu Mogilany; Gmina Siepraw; Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Turystyczna Podkowa.- 2m.,
  • Szkolny konkurs plastyczny Świąteczna Ozdoba Bożonarodzeniowa,
  • Szkolny konkurs „Liga Klas”,
  • Szkolny konkurs plastyczny „Miś”,
  • Szkolny Konkurs Recytatorski,
  • Szkolny konkurs plastyczny „Wiosenne kwiaty z krepiny/bibuły”,

 

Najważniejsze osiągnięcia uczniów w roku szkolnym 2016/2017

  • Małopolski Konkurs Historyczny organizowanym przez KO – etap rejonowy,
  • Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym- etap powiatowy 5m,
  • Gminny Turniej Tenisa Stołowego, etap gminny –1miejsce drużynowo
    i indywidualnie – przygotował mgr Ryszard Kumala,
  • 1/2Finału Woj. Małopolskiego- Tenis Stołowy-14m 1ucz,
  • Ogólnopolski konkurs plastyczny „Moje serce jest…”, 1m
  • Ogólnopolski konkurs logopedyczny „Łakocie z koszyka babuni”- wyróżnienie,
  • Ogólnopolski konkurs „Zdrowo jem, więcej wiem”– 5m,
  • Gminny Turniej Wiedzy Pożarniczej- 1m drużyna,
  • Czwartki Lekkoatletyczne- MZLA Kraków 1,2,3m w województwie,
  • III Bieg Konstytucji 3-go Maja.– 1m drużyna,
  • Powiatowe Zawody Pierwszej Pomocy-8m drużyna,
  • Gminny Turniej Tenisa Stołowego, etap gminny –1,2,3 miejsce,
  • Gminny Turniej Piłki Nożnej-4m,
  • Gminna Olimpiada Sportowa kl. I-III -2m drużyna,
  • Powiatowy Konkurs Plastyczny „Praca Strażaka-1m,
  • Gminny Konkurs Plastyczny „Podziwiam Pracę Strażaka-wyróżnienie,
  • Gminny Konkurs Plastyczny Wiosna wokół nas– 2m,
  • Gminny konkurs Recytatorski W krainie wierszy Juliana Tuwima- wyróżnienie,
  • Gminny Konkurs Plastyczny Wiosna wokół nas– 3m,
  • Powiatowy konkurs na szopkę bożonarodzeniową-1ucz kl. I, przygotowała mgr
  • Gminny konkurs fotograficzny „Przyroda jesienią w gminie Tokarnia- 1m,

Osiągnięcia uczniów  2015/2016

  • Małopolski Konkurs Matematyczny organizowany przez KO–1ucz. etap rejonowy,
  • Małopolski Konkurs Przyrodniczy -Tematyczny „Skarby przyrody”, organizowany przez KO1ucz. kl.VI etap rejonowy,
  • Małopolski Konkurs Historyczny organizowanym przez KO–etap szkolny,,
  • Małopolski Konkurs Humanistyczny organizowany przez KOetap szkolny,
  • Małopolski Konkurs Języka angielskiego organizowany przez KO–  etap szkolny,
  • Powiatowy Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym organizowany przez Wydział Ruchu Drogowego w Myślenicach drużyna zajęła 4m,
  • Powiatowy konkurs plastyczny „W trosce o nasze bezpieczeństwo”- 3 m
  • Powiatowe biegi przełajowe- 1,3,3,8m ucz. kl. IV –VI,
  • Wojewódzkie biegi przełajowe- 6,9,19m ucz. kl. IV-VI,
  • Gminny Turniej Tenisa Stołowego, etap gminny –1,2,4,5,6 miejsce,
  • Powiatowy Turniej Tenisa Stołowego, 5 drużynowo, 6 ind
  • Halowy Turniej Piłki Nożnej-4m,
  • Gminny Turniej Piłki Siatkowej Chłopców i Dziewcząt, 1m i 4m
  • Powiatowy Turniej Piłki Siatkowej Chłopców, 2m,
  • Powiatowy konkurs plastyczny „Portret lub moja wizja ulubionego lekarza, pielęgniarki”,1m, 2m –
  • Gminny Konkurs Poezji Patriotycznej -2m,
  • Gminny Konkurs Recytatorski „Cztery Pory Roku”- 1m i 3m,
  • Gminny Konkurs plastyczny „Bohaterowie wałczący o wolność Polski 1939-1955 2m i wyróżnienie,
  • XIII Gminny Turniej Wiedzy Pożarniczej – drużyna zajęła 1m,
  • Gminny Konkurs Przyrodniczy „Tam gdzie szumi las”- 2m,
  • Gminny Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt – 3m drużyny,
  • Gminny Turniej Piłki Ręcznej Chłopców – 3m drużyny
  • Gminny Turniej Tenisa Stołowego kl. IV, etap gminny –1,2,3 miejsce
  • II Gminny Bieg Konstytucji 3-go Maja, 1,2,3 miejsce, 1m drużyna
  • Gminny Turniej Piłki Nożnej Chłopców-4m,
  • Czwartki Lekkoatletyczne- udział uczniów w wojewódzkich zawodach lekkoatletycznych MZLA Kraków
  • Rejonowy konkurs „Spełniam uczynki miłosierdzia” udział 10 ucz
  • Gminny Konkurs Recytatorski „W krainie wierszy Jana Brzechwy”, wyróżnienie 5lat.
  • Gminny Konkurs Plastyczny „Legendy Tokarskie”- wyróżnienie 1ucz. i 3m. kl. III
  • Międzyszkolny konkurs Matematyczny-1m i 3m kl. III„
  • W dzień i w nocy strażak udziela pomocy” etap gminny 3m.
  • Szkolny konkurs pięknego czytania- 1m kl.IIa
  • Szkolny konkurs „Razem dla zdrowia”-3m kl.IIa przygotowała mgr Halina Spórna,
  • Gminna Olimpiada Sportowa -4m
  • Szkolny konkurs Recytatorski „J. Brzechwa i J. Tuwim dzieciom”2m i wyróżnienie,

 

 

Osiągnięcia uczniów  2014/2015

 

  • Szkoła brała udział w konkursie „Małopolska Szkoła z Pasją” – przygotowała mgr Kinga Romaniak – Capek,
  • Małopolski Konkurs Historyczny organizowanym przez KO 2 ucz. zakwalifikowało się do etapu rejonowego i 1 ucz. do etapu wojewódzkiego jest finalistą,
  • Małopolski Konkurs Matematyczny organizowany przez KO – 2ucz. etap rejonowy,
  • Małopolski Konkurs Biblijny organizowany przez KO –  etap szkolny,
  • Małopolski Konkurs Języka Polskiego organizowanym przez KO–etap szkolny,
  • Małopolski Konkurs Języka Angielskiego organizowanym przez KO etap szkolny,
  • Bądź Eko- zbiórka zużytych baterii – przygotowała mgr Kinga Romaniak – Capek,

Wyróżnienie i nagroda dla szkoły nowoczesny mikroskop,

  • Gminny Turniej Tenisa Stołowego kl. II-IV- 1,2,3m dziewczynki, 1,2m chłopcy
  • Gminny Bieg Konstytucji 3 Maja-1m,
  • Gminny Turniej Piłki Nożnej Chłopców-2m,
  • Międzyszkolny Turniej Piłki Nożnej Halowej – 1,2,3m,
  • Międzyszkolny Turniej Piłki Nożnej Halowej- 1,2m,
  • Ogólnopolski Konkurs Czytelniczy „Wielka Liga Czytelników”- uczniowie zakwalifikowali się do etapu powiatowego,
  • Gminny Konkurs Plastyczny „Wiosna w mojej okolicy”- 1m 5-latki
  • Szkolny Konkurs na stroik wielkanocny-organizator SU ,
  • Gminny Konkurs „Pisanki, kraszanki 1m, 3m-1ucz.
  • Czysta Małopolska- plakat (poster) 1ucz etap rejonowy.
  • Diecezjalny konkurs „Ubogi duchem bogaty sercem mój ulubiony święty z Krakowa”-
  • Gminny Konkurs Plastyczny „Chcę być strażakiem pomagać” wyróżnienie i 2m.
  • Wojewódzki konkurs recytatorski „Entliczek Pentliczek” wyróżnienie 1ucz.kl. II.
  • Powiatowy Turniej BRD 5m ucz. kl. V-VI
  • Gminny Turniej Strażacki, 2m ucz. kl. VI.
  • Gminny Konkurs Tabliczki Mnożenia, 3m ucz. kl. III.
  • Gminny Turniej Wiedzy o Ziemi Tokarskiej 4m.
  • Szkolny Konkurs Ortograficzny,
  • Rajd Szlakami Konfederacji Tatrzańskiej 1m ucz. kl. V-VI.
  • Szkolny konkurs „Liga klas”
  •  

 

 

 

 

 

Najważniejsze osiągnięcia uczniów w roku szkolnym 2014/2015

  • TENIS STOŁOWY

          21.10 2014 Powiatowy Turniej Tenisa Stołowego w Myślenicach

Drużyna Chłopców w składzie: Michał Kania,Szymon Wojtasik, Michał Sępiak zajęła 3 miejsce.

W turnieju indywidualnym najlepszy z naszej reprezentacji był Michał Kania  zajął 7 miejsce

         17.10.2014 Gminny Turniej Tenisa Stołowego w Sp nr 2 w Tokarni

/naszą szkołę reprezentowało 10 uczniów, 5 dziewczynek i 5 chłopców/

1 miejsce – Michał Kania

2 miejsce- Agnieszka Strojwąs

4 miejsce – Szymon Wojtasik

        13.10.2014 Szkolny Turniej  klas IV -VI

Dziewczynki:   

1. Agnieszka Strojwąs

2.Martyna Mielec

3.Nikola Worwa

4.Izabela Halek

5.Faustyna Romaniak

Chłopcy

1. Michał Kania

2.Szymon Wojtasik

3.Radosław Głąb

4. Michał Sępiak

5.Wiktor Kluska

  • BIEGI PRZEŁAJOWE

25 września 2014r. w Myślenicach na Zarabiu odbyły się Powiatowe Biegi Przełajowe.

. Natalia Misiura zajęła DRUGIE – srebrny medal, a Martyna Mielec PIĄTE miejsce w kategorii dziewcząt klas piątych i będą reprezentowały NASZĄ SZKOŁĘ w Wojewódzkich Biegach Przełajowych 8.10.2014r. w Nowym Targu.

 

 

Najważniejsze osiągnięcia uczniów w roku szkolnym 2013/2014:

  • Powiatowy Konkurs Strażcki „Baw się grzecznie a w Twoim domu będzie bezpiecznie”

Laureatami konkursu zostali Faustyna Romaniak z klasy III i Bartłomiej Zadora  z klasy VI.

 

  • Szkolny Konkurs Recytatorski klas I-III

21 maj odbył się Szkolny Konkurs Recytatorki klas I-III wierszy J Brzechwy i  Juliana Tuwima

1 miejsce Sebasian Hołda klasa I „Okulary’

2 miejsce Nikola Worwa ” Żaba” i Faustyna Romaniak „Mucha” klasa III

3 miejsce Oliwia Sępiak „Kot” klasa I i Patrycja Mołek „Mucha” klasa II

Wyróżnienie Krystian Mąka klasa I „Jeż”

  • Gminna Olimpiada Sportowa klas I-III w SP w Tokarni

Drużyna z naszej szkoły w składzie : Izabela Halek, Nikola Worwa, Faustyna Romaniak, Tomasz Polak, Karol Gawlak,  Kacper Jamrozik, Hubert Kluska, Patrycja Misiura, Karolina Dyrcz, Krystian Mąka, Kotoniak Hubert, Szymon Bargiel zajęła 2 miejsce.

  • Powiatowe Igrzyska w Narciarstwie Alpejskim

Szymon Bierówka i Michał Sępiak zajęli pierwsze miejsca w swoich kategoriach wiekowych,

Oliwia Makusek uplasowała się na III stopniu podium.

  • Konkurs na Choinkę Bożonarodzeniową:

klasy 0-3

1 miejsce Nikola Worwa  /3/ i Krystian Mielec/1/

2 miejsce Zuzanna Wrona /1/i Szymon Bargiel /1/

3 miejsce Kinga Wróbel/3/

Wszystkie te prace zakwalifikowały się do Gminnego konkursu gdzie

Nikola Worwa zajęła 3 miejsce

Krystian Mielec otrzymał wyróżnienie

klasy 4-6

1 miejsce Mikołaj Jamrozik/6/ i Sebastian Worwa/4/

2 miejsce  Mielec Martyna /4/

3 miejsce Michał Kowalcze/6/ i Dawid Gospodarczyk/4/

  • Konkurs Aniołki:

Wyróżnienia otrzymali:

Grzegorz, Agnieszka i Wioletta Jabcoń, Karol Gawlak, Dagmara Pęcek, Zuzanna Wrona, Krystian Mielec, Agnieszka Srtojwąs.

Wszyscy uczestnicy tych konkursów otrzymali słodki upominek, a  laureaci odebrali dyplomy i nagrody.

  • Gminny Konkurs Wiedzy o Ziemi Tokarskiej, który odbył się w Szkole Podstawowej w Krzczonowie

W konkursie tym wzięli udział uczniowie: Zuzanna Kluska, Przemysław Żądło, Maksymilian Lenartek oraz chór tworzyli: Elżbieta Mąka, Dominika Gierat, Paulina Stopa, Dariusz Wojtasik, Zuzanna Kluska

Nasza drużyna  pięknie się zaprezentowała i zajęła  3 miejsce.

  •  Konkurs na Najbardziej zadbaną salę lekcyjną.

Pierwsze miejsce i nagrodę Pani Dyrektor czek na 100 złotych otrzymała klasa III, która opiekuje się salą nr 4.

  • Konkurs My Chrysmas Dictionary- Mój Bożonarodzeniowy Słownik

 3 pierwsze miejsca zajęli:

Sebastian Hołda / 1/, Martyna Polaniak/2/, Faustyna Romaniak/3/

3 drugie miejsca zajęli:

Aneta Radwan/1/, Nawara Paulina/1/, Nikola Worwa/3/

Wszyscy pozostali  uczestnicy zostali wyróżnieni dyplomami i słodyczami.

  • Konkurs wiedzy o Australii dla klas IV-VI

Zwycięzcy:

1 miejsce: Dominik Żądło / 4/

2 miejsce: Sebastian Gawlak/ 5/

3 miejsce: Monika Halek/4/

 

 

Najważniejsze osiągnięcia uczniów w roku szkolnym 2012/2013:

 

  • Gminny  Konkurs plastyczny Żołnierze Wyklęci

Aleksandra Zięba I miejsce, Wyróżnienie  Bartłomiej Zadora i Sebastian Gawlak

  • Gminny Konkurs Wiedzy o Ziemi Tokarskiej.

Nasi uczniowie w składzie: Aleksandra Zięba, Magdalena Kumala, Mikołaj Jamrozik i Przemysław Żądło zajęli V miejsce.

W konkursie plastycznym „Kliszczacy stró i taniec” 2 miejsce zajęła Kinga Wróbel z klasy II.

  • Małopolski Konkurs Biblijny

Do etapu rejonowego zakwalifikowali się: Aleksandra Zięba i Grzegorz Mirek

  •  Gminny Turniej Piłki Siatkowej – 05.12.2012r

 Dziewczyny – 1 miejsce

 Chłopcy – 2 miejsce

  •  Powiatowe biegi przełajowe :

Wiktoria Wojtasik – 3 miejsce 

W zawodach wojewódzkich zajęła 26 miejsce

 

 

 Najważniejsze osiągnięcia uczniów w roku szkolnym 2011/2012:

 

  • XVI edycja Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1531-1683 od Obertyna do Wiednia” organizowanego przez Kuratorium Oświaty – Piotr Kumala w roku szkolnym 2010/2011 został laureatem etapu wojewódzkiego (zajął II miejsce) oraz w  etapie ogólnopolskim zajął VI miejsce
    w klasyfikacji generalnej oraz I miejsce w konkurencji eksponat muzealny;

 

  • Małopolski Konkurs Biblijny– Aleksandra Zięba
    w 2010r. została laureatka, a w 2011 finalistką , Piotr Kumala uzyskał tytuł  finalisty w 2010r., Grzegorz Mirek 2012r, uzyskał tytuł finalisty,

 

  •  Ogólnopolski konkurs plastyczny „O czym szumi morze” patronat MEN- finalista Karol Zięba kl. I;

 

  • Konkurs Językowy Oxford Plus –uczeń kl. V Patryk Gawlak został  laureatem IV stopnia, napisał test na 100% możliwych odpowiedzi;

 

  • Ogólnopolski Konkurs Obserwuję, Badam, Poznaje- Jesień, Zima, Wiosna w Świecie Przyrody– wyróżnienie;