22
Maj

Święto Patrona Szkoły

Ojciec Piotr Paluch

 Drogi Ojcze Piotrze Paluchu,

Nasz Patronie!

            Dzisiaj jest Twoje święto! Mamy nadzieję, że jesteś z nami obecny duchem. Dziękujemy za wiarę i miłość, dzięki której znamy Cię jako wspaniałego człowieka. Dziękujemy również za to, że mogliśmy nazwać naszą szkołę Twoim imieniem. My uczniowie jesteśmy dumni z Takiego Patrona, który swoim życiem dawał przykład miłości do naszej małej Ojczyzny Skomielnej Czarnej. Jesteśmy dumni z tego, że Patron naszej Szkoły był człowiekiem godnym wielkiego szacunku i wielkiej wiary. Twoje czyny wytyczają nam właściwą drogę, którą powinniśmy kroczyć. Wówczas nasze życie będzie pełne wiary, miłości, nadziei i dobrego serca dla wszystkich ludzi.
            Żałujemy, że nie poznaliśmy Cię osobiście, ale żyjesz we wspomnieniach naszych najbliższych, którym jesteśmy wdzięczni, że dzielą się nimi z nami. Jeszcze raz pragniemy Ci podziękować za Twoje słowa i postawę i prosimy o dalszą opiekę. Spoglądaj na swoją Skomielną Czarną z góry z uśmiechem i chroń Nas w tych wyjątkowo trudnych czasach.

                     Uczniowie Szkoły Podstawowej

                                                im. Ojca Piotra Palucha w Skomielnej Czarnej                                               

            W tym uroczystym dniu Uczniowie klasy VIII przygotowali dla całej społeczności szkolnej akademię w postaci filmu – wspomnień o Ojcu Piotrze Paluchu, a reprezentacja Pani Dyrektor i Przedstawiciele Rady Rodziców złożyli kwiaty i zapalili  znicze na grobie Naszego Patrona.

„Piosenka o mojej szkole” została stworzona w Dniu Patrona przez ucznia klasy 6b Artura Trybałę oraz jego mamę Jadwigę Trybałę.
Bardzo dziękujemy Twórcom za zaangażowanie oraz chęć podzielenia się nią z nami. Ten utwór to wyraz, że jesteśmy wyjątkową Szkolną Rodziną.

https://drive.google.com/file/d/1EF7k9DoZsr6Gm8V9r81N322y8s6Gq8qs/view?usp=drive_web

Refleksja Przewodniczącej RR Renaty Janowik – Wróbel

„Ojciec Piotr Paluch, który budowniczym kościoła i Pierwszym Proboszczem w naszej Parafii był oraz wychowawcą wielu pokoleń. To właśnie tu w Skomielnej Czarnej nasi Rodzice i Dziadkowie mogli doświadczyć jak wybitnym był. A My możemy być dumni że mamy właśnie takiego Patrona, jakim jest Ojciec Piotr Paluch i brać z niego przykład, bo dzięki Jego odwadze, samozaparciu i miłości do innych, mamy nie tylko piękny kościół ale i wspaniałego Patrona”