W środę, 22 stycznia 2020 roku najczęstszymi słowami, które można było usłyszeć z ust naszych uczniów były słowa Babcia i Dziadek. Nie bez przyczyny, gdyż tego dnia dzieci ze Szkoły Podstawowej i Oddziału Przedszkolnego w Skomielnej Czarnej, zaprosiły swoje babcie i swoich dziadków do placówki, aby uczcić ich święto.
Wnuczęta pragnęły podziękować tym ważnym w ich życiu osobom, za opiekę, bezwarunkową miłość oraz życzyć przede wszystkim zdrowia i wszelkiej pomyślności.
Uroczystość rozpoczęła pani dyrektor – Ewa Lis. Serdecznie powitała wszystkich przybyłych. Szczególnie gorąco zwróciła się do seniorów, których pojawienie się wzbudzało u większości uczniów niemałe emocje i przywoływało wspomnienia związane z ukochaną babcią i troskliwym dziadkiem.
Następnie z tego względu, iż nie tak dawno obchodziliśmy święta Bożego Narodzenia, nasi goście obejrzeli jasełka. W tym roku historię narodzenia Jezusa prezentowała klasa VII, przypominając w ten sposób wydarzenia sprzed kilku tysięcy lat, kiedy to w Betlejem narodziło się Boże Dzieciątko. Mogliśmy po raz kolejny przeżyć historię narodzin Jezusa Chrystusa.
Następnie zaproszeni goście mogli podziwiać na scenie najmłodsze dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniów klasy I, które poprzez swoje występy, zaprezentowane wiersze i piosenki pragnęły wyrazić jak najwięcej dziecięcej miłości. Po zakończonych występach dziadkowie otrzymali prezenty własnoręcznie przygotowane przez swoje wnuczęta. Na koniec wszyscy wspólnie wraz z panią dyrektor oraz zaproszonymi gośćmi zaśpiewali piękne kolędy.
W tym dniu poczęstunek przygotowany przez rodziców klasy I i „0”, smakował wyśmienicie i umilił czas spędzony w naszej szkole.
Serdecznie dziękujemy rodzicom dzieci i wszystkim, którzy przyczynili się do uatrakcyjnienia tego dnia.