08
Sty

Współpraca z Policją

6 września 2019r. w Szkole Podstawowej w Skomielnej Czarnej odbyło się spotkanie z Policjantem asp. Łukaszem Fornalikiem, którego uczestnikami były dzieci  z oddziału przedszkolnego oraz pierwszoklasiści. Policjant przybliżył dzieciom zasady bezpieczeństwa w domu, w przedszkolu, szkole oraz zasady bezpiecznego poruszania się po drodze. Poruszony został również temat jak należy zachować się w kontaktach z obcymi ludźmi, jak dbać o bezpieczeństwo własne oraz innych. Dzieci słuchały rad i wskazówek  z dużym zainteresowaniem, odpowiadały z chęcią na pytania a w nagrodę za piękną pracę miały możliwość zobaczenia policyjnego radiowozu z bliska. 

22 listopada 2019r. uczniowie klas 4-8 uczestniczyli w spotkaniu z Policjantem asp. Łukaszem Fornalikiem, którego tematem była cyberprzemoc oraz ogólnie pojęte bezpieczeństwo w sieci. Zdefiniowane zostało zjawisko cyberprzemocy, jej formy i drogi rozpowszechniania. Uwrażliwił słuchaczy, że przemoc może być bardzo dotkliwa, poprzez upowszechnianie kompromitujących materiałów. Policjant radził, co robić żeby nie zostać ofiarą cyberprzemocy, jak postąpić będąc świadkiem takiej formy przemocy oraz gdzie szukać pomocy, gdy staniemy się ofiarą agresji w sieci.

11 grudnia 2019r. po raz kolejny gościliśmy w Szkole przedstawiciela Policji
z Komendy Wojewódzkiej Policji w Myślenicach. Pani asp. sztab. Ewa Nalepa poprowadziła prelekcje dla klas I-III oraz przedszkolaków na temat bezpieczeństwa na drodze oraz  w Internecie. Przekazana wiedza na pewno przyda się naszym uczniom. Bardzo dziękujemy  asp. sztab. Ewie Nalepa oraz asp. Łukaszowi Fornalikowi za ciekawe spotkania  i zaznajomienie nas z literą prawa.

Dokumentacja  fotograficzna:  https://photos.app.goo.gl/JQx63BNNT4uvxuEN6