15
Gru

Mikołajki

Chociaż za oknami brak śniegu nastrój świąteczny w Szkole Podstawowej                  w Skomielnej Czarnej gości już od pierwszych dni grudnia.             Dzisiaj, czyli 6-go grudnia panuje u nas szczególny klimat, gdyż – zgodnie z tradycją – gościliśmy świętego Mikołaja. Dotarł on do szkoły z workiem pełnym słodkości, co nasi uczniowie przyjęli bardzo entuzjastycznie. Dla każdej klasy znalazły się paczki, które wszystkim dzieciom wręczał osobiście z pomocą aniołków, które asystowały u jego boku. Św. Mikołaj spotkał się również z pracownikami Szkoły oraz zaprzyjaźnionymi z naszą społecznością szkolną- uczniami pobliskiego Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno- Wychowawczego,  aby osobiście wręczyć podarunki za grzeczne i właściwe zachowanie oraz zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia.

             Było dużo radości i uśmiechów. Przejęte i uradowane buźki, zwłaszcza najmłodszych dzieci potwierdziły, że wierzą w Mikołaja i niecierpliwie go wyczekiwały.

         W tym wyjątkowym dniu przedszkolaki zapragnęły powitać go najserdeczniej, jak tylko potrafiły. Z uśmiechem na ustach, w podniosłej atmosferze, z głowami pełnymi pięknych recytowanych wierszy, z piosenkami na ustach w przebraniu białych śnieżynek witały go uroczyście. Po swoim występie otrzymały od Mikołaja piękne podarunki.      Spotkanie z Mikołajem sprawiło wszystkim wiele przyjemności i na pewno na długo pozostanie w naszej pamięci. Mikołajowi i jego pomocnikom, którzy pomagali mu „pakować” prezenty, bardzo serdecznie DZIĘKUJEMY! I mamy nadzieję, że za rok znów się zobaczymy…😊

Zdjęcia mikołajkowe: https://photos.app.goo.gl/Uk7ktdvSEeFVs2tx9