04
Gru

„Wylosuj Anioła”

W ten przedświąteczny czas jeszcze mocniej otwieramy swoje serca na potrzebujących, na cierpiących i na tych, o których świat zapomniał. A czasem tak niewiele potrzeba, aby sprawić komuś radość…
W tym roku Nasza Szkoła bierze udział w akcji „Wylosuj Anioła” prowadzonej przez fundację działającą na rzecz dzieci chorych na nowotwory „Gdy Liczy Się Czas”.
Akcja polega na stworzeniu kartek motywacyjnych dla dzieci z oddziałów onkologicznych. Nasi uczniowie własnoręcznie przygotowują kartki wraz z życzeniami, które przekażemy fundacji. Lęk, ból, niepewność – to wszystko towarzyszy dziecku i jego rodzinie podczas choroby. Kartki od Aniołów mają przywrócić im nadzieję, radość i poczucie bezpieczeństwa.
W listopadzie uczniowie przebywający na świetlicy postanowili pod opieką nauczycieli sami zamienić się w takich Aniołów. Własnoręcznie wykonaliśmy kartki, które z pewnością wywołają nie jeden uśmiech.
Akcja cieszy się tak wielkim zainteresowaniem, że postanowiliśmy ją rozszerzyć. Uczniowie, którzy są chętni, aby wykonać taką kartkę, proszeni są o jej staranne przygotowanie oraz oddanie do 13 grudnia.
Więcej informacji znajdą Państwo na stronie fundacji:

„Wylosuj Anioła”


lub na stronie facebook’a:
https://www.facebook.com/wylosuj.aniola/
Każdy może zostać Aniołem!