30
Paź

Ślubowanie klasy I

„Być pilnym uczniem,

Dobrym człowiekiem,

Więc uroczyście dziś przyrzekamy!”

 

W czwartek 10 października odbyło się uroczyste ślubowanie i pasowanie uczniów klasy pierwszej. To bardzo ważna uroczystość w naszym szkolnym kalendarzu.

Tradycyjnie dzieci zaprezentowały swoje umiejętności aktorskie i wokalne w przygotowanym wcześniej programie artystycznym. Oklaskom i owacjom nie było końca. Dodatkowo, cały występ uświetniła wspaniała dekoracja – kolorowa lokomotywa, symbolizująca szkołę, wykonana przez Rodziców Pierwszoklasistów.

Samorząd Uczniowski jak zawsze przygotował pełen humoru „ uczniowski test sprawności”. Również z tym zadaniem nasze Pierwszaki poradziły sobie śpiewająco.

Następnie Uczniowie złożyli przysięgę na sztandar szkoły oraz uczestniczyli w ceremonii pasowania ołówkiem przez Panią Dyrektor Ewę Lis, po której już oficjalnie zostali przyjęci w poczet uczniów naszej szkoły. Na pamiątkę Pani Dyrektor oraz Wychowawcy wręczyli uczniom dyplomy i książeczki.

Z gratulacjami pospieszyli również młodsi koledzy i koleżanki z Oddziału Przedszkolnego, które zaprezentowały wspaniałe wiersze oraz obdarowały pierwszaków upominkami.

Po części oficjalnej dzieci zostały zaproszone na słodki poczęstunek przygotowany przez Rodziców.

Drodzy Pierwszoklasiści ! Życzymy Wam wielu sukcesów w nauce i powodów do radości!

Zobacz zdjęcia