27
Mar

WITAMY WIOSNĘ NA SPORTOWO I Z TALENTAMI!

         Od wielu lat w naszej szkole, zgodnie z tradycją, uroczyście świętujemy nadejście Wiosny. Często ten dzień jest dla uczniów okazją do wagarów. Młodzież naszej szkoły pokazała, że to szczególne święto można spędzić jednak inaczej. W radosnych nastrojach uczniowie „wyszli z ławek”, by bawić się wspólnie z nauczycielami.
         Witanie wiosny rozpoczęliśmy od wspólnego zaśpiewania i odtańczenia piosenki, która wprowadziła społeczność szkolną w radosny nastrój. Następnie część uczniów (klasy młodsze oraz klasy IV i Vb) uczestniczyły w Szkolnym Turnieju Tenisa Stołowego a klasy starsze próbowały swoich sił w różnego typu łamigłówkach intelektualnych oraz w interaktywnych quizach wiedzy.
         Najbardziej emocjonalna część imprezy, na którą wszyscy czekali od rana, rozpoczęła się tuż po 10:00. Był to mecz piłki siatkowej NAUCZYCIELE kontra UCZNIOWIE KLASY VII. W zespole nauczycieli znaleźli się nauczyciele różnych przedmiotów, m.in. matematyki, wychowania wczesnoszkolnego, logopedii, chemii i biologii oraz wychowania fizycznego. Gratulujemy raz jeszcze drużynie zwycięskiej – Uczniom klasy VII. To było wspaniałe widowisko i dzięki zaangażowaniu obu drużyn doświadczyliśmy wspaniałych emocji!
         Kolejnym punktem programu był mecz piłki ręcznej w wykonaniu uczniów klasy VI oraz Va a dla najmłodszych uczniów w tym czasie został przeprowadzony quiz wiosenny.
         Ponieważ wiosna rodzi talenty a w naszej szkole jest część uczniów, która chciała się nimi podzielić z całą społecznością szkoły to na zakończenie naszej uroczystości mieliśmy możliwość zobaczyć tych uczniów w trochę innej, niecodziennej odsłonie. Zaprezentowali się Ci najodważniejsi, którzy pomimo wielkiej widowni i czasami dużego stresu podzielili się z nami swoimi zainteresowaniami! Była gra na akordeonie, flecie poprzecznym, skrzypcach, recytacja wiersza, śpiewanie, taniec a nawet gimnastyka.
         Ten wyjątkowy dzień był doskonałą formą integracji społeczności szkolnej. Pokazał jak w sposób fair play można ze sobą rywalizować i dobrze się bawić oraz ukazał, ze nauczyciel „nie jest sztywniakiem” i też potrafi się bawić. 

Aleksandra Pandyra